20 dakikada Hemoroid tedavisi

20 dakikada Hemoroid tedavisi

20 dakikada Hemoroid tedavisi

20 dakikada Hemoroid tedavisi: Hemoroid ( basur ) toplumda sık rastlanan bir hastalıktır. Kadınlarda erkeklerden daha fazla görülür. Hemoroid anüste toplardamarların şişmesidir. Sonrasında bu damlarlar varis haline gelir. Daha ileri durumda şişen bu toplardamarlar anüsten dışarı çıkar ve daha kötü bir görüntü ve durum oluşur.

Hemoroidin nedenleri nelerdir?

Halk arasında basur olarak da bilinen hemoroidin bilinen en temel nedeni kabızlık sorundur. Kabızlık sorunu yaşayan kişiler katı dışkısını daha seyrek, kuru ve zorlanarak yapar. Ayrıca hemoroid oluşumunda hareketsiz bir yaşam, sürekli oturma, beslenme şekli gibi etkenlerin de rolü vardır. Hemoroid kimi zaman hamilelik döneminde de hamileliğin getirdiği şartlardan dolayı gelişebilir. Yaşlı insanlarda daha fazla görülebilir.

Hemoroidin belirtileri nelerdir?

Katı dışkıyı yaparken kanama olması ( kan, parlak kırmızı renktedir )

Makatta kaşıntı, yanma ve ağrı

Makatta akıntı olması

Oturmada güçlük

Katı dışkıyı yaparken acı çekme ve rahatsız hissetme

20 dakikada Hemoroid tedavisi için gerekli malzemeler

250 gram buğday tohumu yağı

10 gram papatya tozu

2 adet gülün yaprakları

20 gram bal

20 gram Lanolin

20 dakikada Hemoroid tedavisi nasıl yapılır

Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim. Bütün malzemeleri tencereye koyun ve 20 dakika pişirin. Ocağın altını kapatın ve soğumaya bırakın. Karışım soğuyunca tülbent yardımı ile tedavi bölgesine uygulayın. Kalan miktarını buzdolabında saklayabilirsiniz. Günde 1- yada 2 kere bu tedaviyi yapın. (Not: İlk denemede temkinli davranın, eğer acı hissederseniz tedaviyi uygulamayı kesin.)

Alternatif yöntem :

Doktor Ender Saraç Yöntemi ile Basura bitkisel çözüm

Yanlış Dışkılıyoruz! Doğru Dışkılama Pozisyonu…

Modern klozetlerin icadından beridir insanlık, evrimleştiği ve adapte olduğu anatomiye uygun olmayan bir şekilde, sırf rahatı için hatalı dışkılıyor olabilir! Buradaki yazımızda dışkıyla ilgili bilmeniz gerekenlerden bahsetmiş, doğru dışkılama pozisyonuna ise kısaca değinmiştik. Bu yazımızda, bu konuda yapılan önemli bir araştırmadan bahsederek doğru dışkılama pozisyonunu izah edeceğiz. Devamı için lütfen tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ