30 dakikada yumuşacık topuklar!

30 dakikada yumuşacık topuklar!

30 dakikada yumuşacık topuklar!

30 dakikada yumuşacık topuklar! Karbonatın Ayaklardaki Mucizevi Etkisi:

Kuru, sert ve çatlamış topuklar özellikle ayakkabılarımızın içinde rahatsız etmektedir. Karbonat ile ayaklarınızı hem yumuşacık hem de rahatlamış olarak ucuz ama çok etkili bir yöntemdir. Özellikle bütün gün ayakta olanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir. Aynı zaman da ayaklarınıza pedikür yaparak ölü deriyi kaldırır.

Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz Mucizesi

NASIL YAPILIR? 3 yemek kaşığı karbonat ile 4-5 litre sıcak suyu bir kap içerisinde karıştırınız. Karbonat eriyince ayaklarınızı içine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Çıkarttıktan sonra ise vazelin yada nemlendirici sürerek poşet ile ayaklarınızı sarınız. Ayrıca Nemlendirici yerine Vicks yada soğan koyarsanız iltihabı ve arılarınızı da atmış olursunuz.

Özellikle kadınlar da oluşan idrar yolu iltihabı tedavisinde de kalıcı çözüm üretir ve sabah kalktığımızda yumuşacık ve rahatlamış ayaklara sahip olacaksınız.

Topuk çatlaklarına süt kabartma tozu tedavisi

Günlük hayatta, mutfakta, evde birçok kullanım alanı olan karbonatın güzelliğe faydaları da bir o kadar fazla…

Ter önleyici: Bir kaç damla yağı (zeytinyağı önerilir ancak diğer sıvı yağlar da olabilir) 4 yemek kaşığı karbonatın içine dökün ve karıştırın.Bu karışımı koltuk altlarınıza sürün. Deodorant etkisi birkaç saat boyunca devam edecektir.

Akneyle savaşma: Karbonat, akne problemlerinde etkin olarak kullanılabilir. Macun şekline getirdiğiniz karbonatı akne olan bölgeye sürebilirsiniz. Devamı için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ