Aloeveranın sağlığımız için çok faydalı kullanım alanları

Aloeveranın sağlığımız için çok faydalı kullanım alanları

Aloe veranın sağlığa faydaları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmek, yaşlanma sürecini geciktirmek, dermatiti tedavi etmek, adet problemlerini gidermek, artrit ağrısını azaltmak ve yaraları iyileştirmek sayılabilir.

Ayrıca mide bulantısını da tedavi eder. Ülserleri ortadan kaldırır. Kan şekeri ve kolesterol seviyesini azaltır. Oksidatif stresi azaltır.

Kanser ilerlemesini engeller. Radyoterapi tedavilerinin yan etkilerini iyileştirir. Saç büyümesini destekler ve asit reflü semptomlarını hafifletir. Mükemmel anti-enflamatuar özelliklere sahip olduğu için ağrıyı gidermek için yıllardır kullanılmaktadır.

Avustralya, Sidney Üniversitesi’nden Dr. Medí Foster, çalışmasında aloe vera lateksinin şaşırtıcı etkileri olduğunu bildirmiştir.  Ülserden muzdarip iseniz en az üç ila dört hafta boyunca aloe vera ekstresi tüketiyorsanız, kesinlikle olumlu sonuçlar alacağınızı fark edeceksiniz. Bağışıklık artırın. Aloe vera suyu ile yapılan içecekler, sindirim sistemini ve dolaşım sistemini etkili bir şekilde temizleyen doğal detoksifikasyon özelliklerine sahiptir. Besin emilim seviyesi arttıkça kan dolaşımı artar ve sağlık artar. Kan oksijen bakımından zengin olduğunda, hücrelerdeki besinleri otomatik olarak daha yetkin bir şekilde sağlar. Bu sağlıklı hücreler vücudunuzun kendisini enfeksiyonlardan koruyabilmesini ve böylece bağışıklık sisteminizi güçlendirmesini sağlar.

ŞİMDİ NASIL YAPACAĞINIZ VE TARİF İÇİN DETAYLI ANLATIMA GEÇELİM. GÖRSEL İLE ANLATIM İÇİN ALTTAKİ GÖRSELE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

 

 

 

 

 

Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi

Yüz ve cilt için Aloe vera maskesi: Bu antioksidan vitaminler, cildi serbest radikallerin zararından koruyup cilt hasarını önlerler. Alo vera jel ayrıca B12, folat, kalsiyum, potasyum, magnezyum, krom, sodyum, bakır, çinko ve selenyum gibi cilde iyi gelen bir dizi vitamin ve mineral içerir. Aloe vera jeli yüze de sürebilirsiniz. Devamı için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ