Ayaktaki siğiller nasıl geçer?

Ayaktaki siğiller nasıl geçer?

Ayaktaki siğiller nasıl geçer?

Ayaktaki siğiller nasıl geçer?: Ayak tabanında oluşan siyah noktalı gri ya da koyu kahverengi görünüme sahip oluşumlardır. Sizde de bu sağlık sorunu var mı?

Siğillerin hepsinin oluşma nedeni insan papilloma virüsüdür.Derinizde ufak bir çizik, çatlak veya yara varsa, siğilin deri içine geçmesi muhtemeldir.Siğiller genellikle insanların çok olduğu yerlerde bulaşır.Havuz, soyunma odaları veya kalabalık bir insan topluluğundan da bulaşabilir. Siğillerin sebebi HPV virüsü olduğundan, vücuda girmesinden sonra hızla yayılım gösterir. Siğilin ilk ortaya çıkışı uzun bir zaman alabilir. Bu süre aylarca devam edebilir. Gelişimi çok farklı olabileceğinden, rahatsızlığın gidişatı tam olarak belirlenemez. Yıllarca hiç değişmeden ayak tabanında kalabilirler. Bu oluşumlar çoğunlukla nasırlarla karıştırılabilir. Ancak nasır sert ve ağrılı bir oluşumdur. Ayak altında siğilleri bulunan kişilerin, bu siğillerle temastan sonra vücudunun diğer bölgeleriyle temas etmemesi gerekir. Çünkü bu temas, diğer bölgelerde de siğil oluşumlarına sebep olabilir.

Elma sirkesi ile siğillerden kurtulmak

Siğiller için doğal tedavi yöntemleri

Elma Sirkesi Elma sirkesi kolayca temin edilebilir ve ayak tabanı siğillerinin tedavisinde kullanılabilir. Tedavi için elma sirkesi, vazelin, tıbbi yapıştırıcı bant ve bir parça pamuk gereklidir. Vazelin siğile ve etrafındaki etkilenmemiş bölgeye uygulanmalıdır. Elma sirkesi pamuğa dökülür ve siğile uygulanır. -Elma sirkesi uygulaması başlangıçta epey ağrı verici olabilir.- Pamuk siğile bastırılır ve tıbbi yapıştırıcı bant kullanılarak siğilin etrafı sarılır. Bir gece bekletilir. Etkileri hemen görülmez, birkaç gün ve hatta hafta alabilir.

Ayaktaki siğiller nasıl geçer? Hint yağı Hint yağı lapa oluşturmak için karbonat ile karıştırılmalıdır. Karışımı siğile uygulamalı ve tıbbi yapıştırıcı ile kapatılarak bir gece bekletilmelidir. Siğil yumuşadığında ve ağrı azaldığında fırçalanarak temizlenmelidir.Salisilik asit tedavisiLokal cilt tedavilerinde kullanılan salisilik asit bitkilerde bulunmaktadır. Ayrıca yakı olarak, krem ve asit boya olarak satılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce ayaklar ılık suyla yıkanmalıdır. Bu cildin yumuşamasını ve ilacı emmesini sağlar. Salisilik asit ayakta siğilden etkilenmeyen bölgelere sürülmemelidir. Gece boyuna uygulanacak salisilik asit sayesinde, siğil fırçalanma ile ciltten uzaklaştırılabilir. Bunu ayak törpüsü ve pomza kullanarak yapabilirsiniz. Siğiller giderildikten sonra fırçalamada kullanılan eşyalar atılmalıdır.

Siğilleri Doğal Yoldan Yok Edin

 

 Aspirin: 2-3 tablet aspirini iyice ezin ve 3-4 damla su ekleyerek siğil üzerine sürülebilecek kıvama getirin. Siğile sürdükten sonra yara bandı yapıştırın ve 1 gece bekletin. Salisilik asit içeren aspirin siğilin kısa sürede geçmesine yardımcı olabilir.

Limon Kabuğu: Siğili geçirmek için evde uygulanan yöntemlerden bir diğeri rendelenmiş limon kabuğunu siğil üzerine koyup yara bandı yapıştırmaktır. Limon kabuklarını her gün tazeleyerek siğil yumuşayıncaya kadar bu yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı uygulamayı taze fesleğenle de yapabilirsiniz.

Yanlızca bu madde ile küçük siğillerden kurtulabilirsiniz

Havuç: Havucu çok ince rendeleyin ve siğile sürülebilecek kıvama gelinceye kadar 3-4 damla zeytinyağıyla karıştırın. Karışımı her gün 2 kez 30’ar dakika olarak siğil üzerine sürün ve bekletin. Bu formülün işe yaraması için en az 3 hafta boyunca her gün tekrarlamanız gerekiyor.

Muz Kabuğu Tedavisi

Muz Kabuğunun mucize faydaları

Bunları Yapmayın!

Siğile elinizi veya tırnaklarınızı değdirmeyin. Bulaşıcı olduğunu ve temas ettiğiniz diğer insanlara çok kolay bulaşabileceğini unutmayın.

Siğili kuru tutmaya çalışın. Nemli ortamlarda bulunan siğiller vücudun diğer bölgelerine ve diğer insanlara daha kolay yayılmaktadır.

Havuz kenarlılarında, spor salonu duşlarında çıplak ayak dolaşmayın. Bu tip yerler siğilin en çok bulaştığı alanlardır.

Ne tür bir siğil olduğunu öğrenin. Siğiller el, parmak ve tırnak çevresindeki deride görülen “yaygın siğiller”, ayak tabanında görülen ve daha çok içe doğru gömülü olan “ayak tabanı siğilleri”, diz, boyun ve bilek gölgesinde görülen “düz siğiller”, göz kapağı ve dudaklarda görülen “ipliksi siğiller” ve genital organlarda çıkan “genital siğiller” olarak 5’e ayrılmaktadır. Ancak siğil bu sayılan bölgeler dışında vücudun herhangi bir noktasında çıkabilir.

Tıraş bıçağı, havlu, terlik, ayakkabı, çorap gibi kişisel eşyalarınızı kimseyle paylaşmayın.

Siğil olduğundan emin olmadığınız cilt yüzeyindeki oluşumları kesinlikle kendi kendinize tedavi etmeye çalışmayın.

Tırnak Mantarı için Doğal Tedaviler Okumak için tıkla

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ