Beyaz saçlar için Hindistan cevizi yağı limon karışımı

Beyaz saçlar için Hindistan cevizi yağı limon karışımı

Beyaz saçlar için Hindistan cevizi yağı limon karışımı : Yaşlanmanın ilk belirtisi olarak kabul edilen ve birçok kadın için kabus olan Beyaz saçlar artık sorun olmaktan çıkacak. Kozmetik sektörünün en fazla yatırım yaptığı saç bakımı konusunda, beyaz saçları kapatan birçok ürün ve saç boyası vardır. Fakat saç boyalarının etkileri geçicidir ve çok sayıda kimyasal etkileri vardır.

Unutmamanız gerekir ki, erken çıkan beyaz saçların ve dolayısıyla dökülmenin sayısız nedenleri var. Sağlık koşulları kötü olan ve zayıf beslenen kişilerde erken beyazlama ve saç dökülmesi daha çok oluşur. Örneğin,hormonal dalgalanmalar, sigara, hava kirliliği, stres, uygun olmayan saç ürünlerinin kullanımı, kronik soğuk algınlığı, sinüzit ve tiroit rahatsızlıklarından kaynaklanabilir. Üstelik, düşük melanin miktarının bir sonucu olarak beyaz saçlar ortaya çıkabilir.

Bu nedenle, iyiden çok zarar veren zararlı kimyasallarla dolu ürünler kullanmak yerine, doğal alternatifler deneyebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey sağlıklı ve besleyici bir beslenme planı yapmak. Ardından bu karışımı kullanabilirsiniz. Sadece 2 malzemeli ve doğaldır.

Beyaz saçlar için Hindistan cevizi yağı limon karışımı

İçindekiler:

  • Hindistancevizi yağı (miktar saçınızın uzunluğuna bağlı olacaktır)
  • 3 çay kaşığı organik limon suyu, taze sıkılmış

Yapılışı:

  • İki maddeyi, homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırmalısınız.Ardından, karışımı saçınıza uygulayın ve saç derinize masaj yapın. En az bir saat süreyle bekletin. Son olarak şampuanla yıkayın saç tipinize uygun. Haftada bir kez bu tedaviyi tekrarlayın.

Doğal saç boyası kahve ile saç boyamak

Beyaz saçlar için Hindistan cevizi yağı limon karışımı neden çok faydalıdır?

Kullanan iki madde, çok yönlü faydalı doğanın hediyesidir. Hindistan cevizi yağı, saç dökülmesini tedavi edebilen ve iyileştirebilen anti-mikrobik özellikler, laurik asit ve orta zincirli yağ asitleri ile doludur. Bu nedenle, hindistancevizi yağı, saçlı deriyi değiştirebilir, saç büyümesini teşvik edebilir, saçları güçlendirebilir, hasar görmüş saçları tedavi edebilir ve beyaz saçları doğal rengine çevirebilir. Ayrıca, kepekle mücadele eder ve saçı yumuşacık yapar.

Öte yandan limon suyu, erken beyazlamayı önleyebilir. B vitamini, C vitamini ve fosfor içeriği nedeniyle, limon suyu saçları besler ve beyazları kapatabilir.

Saç çıkartan soğan sarımsak karışımı nasıl hazırlanır

Isırgan otu ile saç dökülmesine son: Saçlarınız için ısırgandan mutlaka faydalanın.. Etkisini ilk kez kullanımdan itibaren mutlaka fark edeceksiniz.

Saçlarınız; ince telliyse, dökülüyorlarsa, püskül püskül olmuşlarsa, yıpranmış görünüyorlarsa, ısırgan otu tam size gör. DEVAMI İÇİN TIKLA

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ