Bir Hastanın Dilinden Böbrek Taşlarından Kurtuluş Hikayesi

Bir Hastanın Dilinden Böbrek Taşlarından Kurtuluş Hikayesi

Bir Hasta Anlatıyor: Böbrek Taşını Bitiren Denenmiş Tariftir..

Böbrek taşı ağrısının ne demek olduğunu bilen birisi olarak sizlerle böbrek taşlarımdan nasıl kurtulduğumu paylaşmak istiyorum arkadaşlar.

10 yıl öncesi idi böbrek taşı ağrısı ile tanışmam ağrı tuttuğu zaman ambulansla zor yetiştiriyorlardı. tüm müdahaleler yapılmasına rağmen bir türlü kurtulamamıştım taşlardan. O geçirdiğim ağrıları dönemleri hatırlamak bile istemiyorum. Rabbim ne bana ne de başkasına yaşatmasın. Annemin bana uyguladığı mucize gibi bir kür ile taşlarımdan kurtuldum nasıl derseniz? hemen anlatıyorum:

Avakado yaprağı, Isırgan otu, Ebegümeci

Bu 3 otu aktardan aldıktan sonra hepsi aynı oranda bir tencereye koyup kaynatın ve soğumaya bırakın ve bu suyu şişelere boşaltın ve sabah öğlen akşam 1 bardak (hatta ben daha fazla aklıma geldikçe içtim diyebilirim) için.

Ben annemin sayesinde küre başladım 10 yada 15 gün sonra doktora gittim çünkü taşı düşürdüğümden şüphelenmiştim ama emin değildim çünkü hiç düşerken hiç ağrı hissetmemiştim.

Neyse doktora gittim ve durumu anlattım doktor bey taşı düşürmüş olabilirim dediğimde doktorum o kadar müdahaleler yapıldı size büyük bir taş düşmesi çok zor olur dedi her neyse yine de film çekildi ben röntgen sonucunu alıp doktora giderken bir yandan filme bakıyordum.

Aman Allah’ım taş yerinde yoktu inanamadım ve soluğu doktorumun yanında aldım. Doktor bir bana ve bir de filme baktıktan sonra gayet şaşkın bir şekilde taş düşmüş ama bu denli büyük bir taş düşerken çok acı verir nasıl oldu? ne yaptın diye bana sordu o an gözümün önünden gitmiyor ve bende doğal olarak çektiklerimi de bilen bir doktor olarak uyguladığım kürü anlattım doktoruma o da şaşırdı amacım böbrek taşı sancısı çekenler varsa bu kürü paylaşarak onlara yardımcı olabilmek ama siz yine de uygulamadan önce doktorunuza bir sorun sağlıklı günler diliyorum..

Böbrek taşlarını düşüren içecek nasıl yapılır

Böbrekleri temizleyen maydanoz karışımı

Böbrekleri temizleyen maydanoz karışımı:Böbrek temizleyen doğal içecekler. Böbrek hastalığınız varsa kesin bu doğal karışımları kullanmalısınız. Böbrekleri tertemiz eden bu doğal karışımları evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Böbrekler, omurgalılarda bulunan fasulye biçiminde boşaltım organlarıdır. 10 cm boyuna kadar olabilen böbrekler, boşaltım sisteminin bir bölümünü oluştururlar. Bu organlar, başta üre olmak üzere atıkları kandan süzer ve onları su ile birlikte idrar olarak boşaltırlar. Böbrekleri ve böbreklere etki eden hastalıkları inceleyen tıbbi dal nefrolojidir. Nefroloji, adını Yunanca “böbrek” anlamına gelen nephros sözcüğünden alır. Böbrek(ler) ile ilgili anlamında kullanılan renal sözcüğü ise Latince renalis sözcüğünden gelir. Böbreklerin içindeki süzme birimlerine nefron denir. Her böbrekte yaklaşık 1 milyon nefron bulunur.

İşte böbrekleri temizleyen maydanoz karışımı için gerekli malzemeler: 6 fincan su, yaklaşık 10 tane (maydanoz saplarıyla beraber), limon suyu ve 2 çay kaşığı bal. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz yapılışına geçelim. Suyu tencereye koyun ve kaynatmaya başlayın, fokurdamaya başlayınca maydanozları içine ufak ufak doğrayın (bıçakla değil elinizle parçalayın). 10 dakika kadar kaynatın ve ocağın altını kapatıp soğumaya bırakın. İçine bal ve limon suyunu ekleyin. Günde 2 bardak bu sudan için. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ