Bir Kaşık İçin Öksürüğünüz Saniyesinde Geçiyor

Bir Kaşık İçin Öksürüğünüz Saniyesinde Geçiyor

Evinizde tamamen natürel ve organik malzemelerle hafifleme sağlayan ilaç gibi bir öksürük şurubu hazırlayabilirsiniz..

Malzemeler

1 adet kuru soğan

1 adet limon

1 su kadehi kaynatılıp soğutulmuş su

5 yemek kaşığı süzme bal

1 diş sarımsak

1 tatlı kaşığı tarçın

2 çay kaşığı zencefil

Hazırlanışı

Soğanı ve sarımsağı küp küp doğrayıp, bir kavanozun içine koyun. Üstüne 1 su kadehi suyu ilave edip, soğanın suyunu salması için kavanozun kapağını kapatıp 1-2 saat bekletin.

Kavanozun içindekileri iyice karıştırıp süzgeç dayanağıyla süzüp suyunu kavanoza alın. Balı ve 1 limonun suyunu sıkıp kavanozdaki suya ilave edin. Zencefil ve tarçını ilave edip karıştırın. Öksürük şurubunuz hazır.

Kullanım

Öksürük ortaya çıktığında, hazırladığınız şuruptan çocuklara günde 1 tatlı kaşığı, büyüklere ise 1 yemek kaşığı verebilirsiniz. Yalnız, bu şurup bal kapsadığından ve bal 1 yaş altındaki çocuklar için uygun olmadığından, 1 yaş altı çocuklar için hekiminize danışmadan netlikle kullanmayınız.

Öksürük ve balgam için zencefili göğse koymak

Zenfefili göğse koymak akciğerlerden öksürüğü durdurur balgam söker. Özellikle küçükler öksürük yüzünden bazen uyku bile uyuyamaz. Bağışıklık sistemi zayıf olduğu için ve soğuğa karşı dirençleri güçlü olmadığından soğuk algınlığı en kötü haliyle çocukları etkiler.Öksürük yüzünden doktora giderseniz doktor size büyük ihtimalle bir öksürük şurubu yazacaktır. Ancak öksürük şurubu mucize bir ilaç değildir, ve yan etkileri vardır. Baş ağrısı, uykusuzluk ve migren yapabilir. Öksürük şurubunda en çok bulunan maddeler ise dextromtrorfan ile kodeindir. Devam etmek için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ