Birçok Önemli Rahatsızlığa Karşı Çam Ağacı Yaprağı

Birçok Önemli Rahatsızlığa Karşı Çam Ağacı Yaprağı

Çam ağacı her mevsim yeşil kalabilen dikenli yapraklara sahiptir. Aslında her mevsim yeşil kalabilmesi onun insan sağlığına büyük hizmetler sunmasına da büyük katkılar sağlıyor.

Örneğin alternatif tıp alanında artık otorite olarak kabul edilen İbrahim Saraçoğlu astım, bronşit, akciğer rahatsızlığına karşı çam ağacı yapraklarının kullanılmasını tavsiye ediyor.

Kan temizleme ve idrar söktürme özelliği bulunan çam yapraklarının kullanımı ise şu şekilde:

Çam Ağacı Yaprakları Nasıl Kullanılır?

Taze olarak toplanan yapraklar alt kısmında bulunan kahverengi kabuktan ayıklanır. Uzunluğu yarım santim kadar olacak şekilde doğranır. Doğranılan yapraklar önceden kaynatılan 200 ml su içerisine 1 çorba kaşığı olacak şekilde ilave edilir. Yaklaşık 10 dakika demlenmesi beklendikten sonra içilebilir.

Bu şekliyle içmekte zorlananlar bal ile tatlandırabilirler.

Çam kozalağı ile bronşit boğaz ağrısı gastrit tedavisi

Çam ağacı yapraklarından yapılan bu çay astım ve bronşite, balgam söktürmeye, öksürüğü gidermede, kanı temizlemede ve bazı kadınsal hastalıklara karşı oldukça faydalıdır.

Bununla birlikte çam yapraklarının çam kabukları ile kaynatılıp soğuduktan sonra içilmesinin karaciğer ağrılarına karşı faydalı olduğunu belirten kaynaklar da mevcuttur.

Ayrıca çam kabuklarının sirke ile kaynatılıp gargara yapılması diş ağrılarını gidermede de etkilidir.

Sağlıcakla kalınız..

Ağrılı öksürük ve bronşite artık dur deyin!

Ağrılı öksürük ve bronşit için doğal tedavi yöntemi :Ağrılı öksürük ve bronşite artık dur deyin! Evde hazırlayacağınız bu karışım sizi kurtaracak.
Soğuklar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladı! Yılın bu zamanlarında insanlar bronşit gibi solunum rahatsızlıklarına daha yatkın durumdadırlar; Böyle günlerde bronşitler yani akciğerlere hava gönderen bronş tüplerinin astarı iltihaplanır. Mayo Clinic’e göre, akut bronşit sıklıkla soğuk algınlığı veya diğer solunum yolu enfeksiyonunun bir sonucudur. Akut bronşit küçük olabilir, ancak ciddi ve hatta hayati tehlike oluşturur.
İşte bronşit tedavisinde evde tedavisi
1.Su: Basit görünüyor, ancak her 2 saatte 1 bardak su içmek ince mukuslara yardımcı olabilir ve bronş tüplerini açabilir, uzmanlar grip ve nezle olduğunuzda da bol bol su için diye en az bir kere uyarmıştır sizi. Evde viks ile tedavi yöntemi için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ