Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı: Karpuz Çekirdeğinin Sağlığımız üstünde pek çok faydası vardır. Ayrıca bir çok hastalığın oluşmasını önler… Kolaylıkla bulunabilen ve nefis bir karpuz, vücudumuzu temizleyerek sıhhat verir. Bugün size en önemli özelliği olan böbrek temizleme çayından bahsedeceğiz.

Karpuz Çekirdeğinin Faydaları;

Bağırsak Parazitleri ile mücadele, Sarılık, İnflamasyon, Damar Sertliği, Angina Pektonis, Böbrek taşı kumu, İdrar Söktürücü, Kalp ve Kas yapısını güçlendirir, Hafızayı Güçlendirir, Cinsel gücü artırır, Cilt elastikiyetini sağlar, Konsantrasyonu Artırır, Tip 2 Şekere faydalı.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı yapımı

Bu gerçekten çok kolay. Bu şifalı çay böbrek problemi çeken herkes için çok faydalıdır, ayrıca da idrar yolu hastalıkları çekenler için de mükemmeldir. Aşağıdaki adımları uygulayın.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı için gerekli malzemeler : 40 gram karpuz çekirdeği (organik karpuz kullanmalısınız), 1 litre su, 150 gram dilimlenmiş karpuz.

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı Hazırlanışı: İlk adım suyu kaynatmak. Kaynama noktasına geldiğinde mikserden geçirdiğiniz veya iyice ezdiğiniz karpuz çekirdeklerini içine atın. Böylece daha kolay pişer. Çekirdekleri kaynayan suya ekledikten sonra yarım saat pişirin. Ateşten alın ve karışımın bir saat dinlenmesini bekleyin. Sıvıyı süzün ve şifalı suyunuzu saklayın. Bir sonraki adım ne peki? Dilimlenmiş karpuzları da çayınıza ekleyip mikserden geçirin. Bu karışımı buzdolabında, tadı bozulmaması için tercihen cam bir şişede saklayın.

 

Karpuz çekirdeklerini biriktirin ve kaynatın

Böbrekleri temizleyen karpuz çekirdeği çayı Kullanımı: Bu çayı oda sıcaklığında tüketmelisiniz. Sabah ilk olarak boş mideye bir bardak için. Ve sonra yemeğiniz bittiğinde yarım saat geçince bir bardak daha için. Bu tedaviyi her hafta iki gün boyunca istediğiniz sonuçlara ulaşana kadar uygulayın.

Çayınıza şeker eklememeniz önemli. Eğer yine de tatlandırıcı istiyorsanız içine bir kaşık, yani 25 gram kadar bal atın. Ayrıca bu meyveyi marketlerde sadece yazın bulabileceğinizi ama çekirdeklerini yılın her zamanında satın alabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Bu tedavinin sizin için nasıl gittiğine bakın. 40 gram çekirdeği aşmamayı unutmayın. Her zaman dikkatli olmalısınız. Çay yapmak karpuz çekirdeğinin faydalarından yararlanmak için en iyi yöntemdir, çünkü çiğ yediğiniz zaman sindirilmezler.

Böbrek taşlarını döken maydanoz karışımı yapılışı

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ