Canan Karatay: Düşman bakterileri çoğaltırsanız her türlü hastalık sizi bulur

Canan Karatay: Düşman bakterileri çoğaltırsanız her türlü hastalık sizi bulur

Prof. Dr. Canan Karatay’dan sağlıklı yaşama dair öneriler!

Deryalı Günler’in 14. Bölümünde; Prof. Dr. Canan Karatay, Derya Baykal’ın konuğu oldu. Karatay, Probiyotik ve prebiyotiklerin insan vücudu için neden gerekli olduğunu açıkladı. Hangi besinlerde prebiyotik ve probiyotik olup olmadığını belirtti.

Turp, lahana, ev sirkesi (ilaçsız doğal sebzelerden yapılmış, kaya tuzu ile yapılmış ve en az 4 ayda yapılan, sirke anasından yapılmış), ev yapımı yoğurt beslenmenin önemini anlatan Canan hocamız yine çok önemli açıklamalar yaptı. Depresyonu, parkinsonu, alzheimerı, şekeri önleyen doğal ve sağlıklı beslenmenin yolunu bilimsel verilerle açıkladı.

Probiyotik ve Prebiyotik nelerde bulunur. İkisi arasındaki fark nedir? Dost bakterileri neler besler, nasıl beslenmeliyiz. İşte Canan hocamızın yaptığı açıklamanın videosu:

Canan Karatay açıkladı: Bu tür besinleri tükettikçe kısalırsınız!

Prof. Dr. Canan Karatay, uzun boylu olmak için protein tüketiminin önemli olduğuna dikkat çekerek, boyu kısaltan besin türünü de açıkladı. Şekerin zararlarına değinen Prof. Dr. Karatay su içmenin ve yürümenin önemini de vurguladı

Uzun boylu olmak için protein tüketiminin çok önemli olduğunu vurgulayan Canan Karatay, boyu kısaltan besin türünü de açıkladı. Bunların yanı sıra şekerin zararlarına değinen Prof. Dr. Karatay su içmenin ve yürümenin de önemine dikkat çekti.

BOYUNUZUN UZAMASI İÇİN BUNLARI TÜKETİN

Posta’nın haberine göre; gelişim çağında olanların uzun boylu olmak için bolca protein tüketmeleri gerektiğini söyleyen Karatay, “Boyunuzun uzaması için yağ ve protein yiyeceksiniz. Karbonhidrat yedikçe kısalırsınız” şeklinde vatandaşları uyardı.

“YAZA FİT GİRMEK DİYE BİR ALDATMACA YOK”

Yanlış beslenmenin şeker hastalığına yol açtığını kaydeden Prof. Dr. Karatay, bu rahatsızlığın başlıca kanser sebebi olduğunu dile getirdi. Kilolarından kurtulmak isteyenlere de önerilerde bulunan Prof. Dr. Karatay, “Yaza fit girmek diye bir aldatmaca olamaz. Hayat boyunca sizin fit olmanız lazım, sağlıklı beslenmeniz lazım. Sağlıklı bir Karatay kahvaltısı yedikten sonra zaten doğal olarak fit olursunuz. Göbeğinizde, karaciğerinizdeki yağlar da gider. Bütün hastalıklardan kurtulursunuz” açıklamasında bulundu.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ