Chia tohumu ile yağ yakan diyet nasıl yapılır

Chia tohumu ile yağ yakan diyet nasıl yapılır

Chia tohumu ile yağ yakan diyet nasıl yapılır

Chia tohumu ile yağ yakan diyet nasıl yapılır: Doktorların yüzyılın süper besinlerinden biri olduğunu açıkladığı Chia tohumu nedir? Mucize besin Chia tohumu ile ilgili merak edilenler!

Gün geçmiyor ki yeni bir mucize tohum ortaya çıkmasın! Artık neredeyse her gün bir yenisiyle tanıştığımız bu “süper besin”lerden son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız öyle bir tohum var ki, Dr. Mehmet Öz’ün de en değer verdiği besin kaynakları arasında gösterilmesiyle tüm dikkatleri üzerinde topladı: Chia-samen!

Dünyaca ünlü Dr. Mehmet Öz’ün yakın zamanda katıldığı bir programda yüzyılın süper yiyecekleri arasında saydığı ve mucizevi faydalarını anlattığı Chia tohumunun ne olduğunu, faydalarını, nasıl tüketileceğinizi araştırdık.

Chia tohumu nedir ?

Chia, Salvia Hispanica olarak adlandırılan, nane ailesinden bir bitkinin tohumu. Aztekler döneminde en önemli besin kaynağı olarak tüketilen bu tohum, Meksika ve Guetemala topraklarından geliyor. Her gün 1-2 yemek kaşığı Chia tüketmenin sağlıkta mucizeler yarattığı söyleniyor.

Chia’nın faydaları neler ?

Somon balığından daha fazla Omega-3, sütten daha fazla kalsiyum, yeşil çaydan daha fazla antioksidan, ıspanaktan daha fazla demir içeren bir besin kaynağının faydaları da saymakla bitmiyor tabii.

Bağışıklık sistemini güçlendiren, metabolizmayı hızlandıran, enerji veren bu mucizevi tohumun bilinen en önemli faydaları şöyle:

  • Kan şekerini düzenler.
  • Kalp ve damar sağlığını korur.
  • Günlük lif ihtiyacını karşılar.
  • Tok tutar, kilo vermeye yardımcı olur.
  • Çok güçlü bir antioksidandır.
  • Kolesterole ve tansiyona iyi gelir.
  • Kas gelişimine yardımcı olur.
  • Bağırsakları temizler, detoks özelliği vardır.
  • Sağladığı yüksek enerjiyle yorgunluk hissini bitirir, eklem ağrılarına iyi gelir.
  • Bilinen en yüksek Omega-3 kaynağıdır.

Chia tohumu ile yağ yakan diyet

Malzemeler: 1 adet limon, 1 yemek kaşığı chia tohumu, 1 buçuk bardak su, 1 yemek kaşığı bal.

Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz hemen yapılışına geçelim. Karışımı hazırlamadan 1 saat kadar önce chia tohumlarını suya koyun ve bekletin. Daha sonra malzemeleri ve suda bekletilmiş chia tohumlarını karıştırın ardında da blendırdan geçirin.

Homojen bir karışım elde edince sabahları aç karna bir bardak içelim. Standart bir yaşamınız varsa eğer bir ayda 10 kilo vereceksiniz. Bel basen ve sarkık kollarınızdan yağlarınız eriyecek. Bağırsaklardaki posayı dışarı attıracak doğal antioksidan özellikleri ile vücudunuz detoks olacak. Her sabah sağlık deposu chia tohumu diyetini içebilirsiniz.

Bağırsaklardan tosin attıran vücut detoksu haberimizi de mutlaka okumanızı öneriyoruz.

Bağırsak temizleme diyeti ile 3 haftada 10 kilo verin

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ