Doğal antibiyotik bal tarçın tedavisi

Doğal antibiyotik bal tarçın tedavisi

Doğal antibiyotik bal tarçın tedavisi:  Bal ve tarçın o kombinasyonu geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir en güçlü doğal ilaçlar, biridir. Yunan  ve hindistan tıbbında yüzyıllarca kullanılmaktadır.

Tamamen doğaldır ve yan etkilere neden olmaz. Diyabetikler tarafından az miktarlarda bile kullanılabilir(doktorunuza danışarak lütfen) ve iltihaplı eklem ağrılarına kronik sorunlara kadar birçok sağlık sorununun tedavisinde kullanılabilir.

İşte Doğal antibiyotik bal tarçın tedavisi sağlığa en önemli faydaları

İltihaplı eklem ağrıları

Kronik ağrıyı tedavi etmek için bir çay kaşığı bal ve tarçını bir fincan ılık suya ekleyin. Kopenhag Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, kahvaltı ve akşam yemeğinden önce bu kombinasyonu alan 200 katılımcının 73’ünde ağrının azaldığını gösterdi. Dahası, katılımcıların yavaş yavaş performanslarının arttığı görüldü.

Hazımsızlığa faydalı

Bu karışımın yemek öncesi tüketilmesi sindirime yardımcı olur ve aşırı yemeyi önler.

Yorgunluk

Yaşlı insanlara enerji ve esneklik kazandırdığı için faydalıdır. Dr. Milton’a göre, ılık suda ½ çorba kaşığı bal ve günlük olarak tarçın canlılık önemli ölçüde artırır.

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Çay

Kolesterolü düşürür

2 saat içinde kolesterol düzeylerini% 10 azaltmak için, 2 çorba kaşığı bal ve 3 çay kaşığı tarçın bir kapta karıştırın ve gün boyunca yudumlayın.

Saç kayıplarına

Bir çay kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı bal ve  1 çorba kaşığı zeytinyağı karıştırarak bir hamur hazırlayın ve banyo yapmadan önce kafa derisine uygulayın.  15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Uzun ve sağlıklı yaşam için

Aşağıdaki çayın uzun  yaşamanıza, vücuda enerji verdiği, cildi yumuşattığı ve yaşlanmayla ilgili sorunları önlediği düşünülüyor.

Çay yapmak için 1 çorba kaşığı tarçın, 4 çorba kaşığı bal ve 3 su bardağı su ve kaynatıp karıştırmanız gerekir. Bu çaydan yarım bardak her gün içmelisiniz.

Sivilce

3 çorba kaşığı bal ve bir çay kaşığı tarçın karıştırılarak sivilce üzerine uygulayın. Sabaha kadar bekletin. Ardından, yıkayın ve 2 hafta boyunca tekrarlayın.

KIŞ KÜRÜ Bal, Zencefil, Limon Karışımı

Deri Enfeksiyonları

Bal ve tarçın miktarını eşit miktarda karıştırın ve cilt problemlerini, egzamayı veya zambak virüsünü tedavi etmek için etkilenen alanlara yapıştırın.

Kalp krizini önlemek için

Bu, atardamarların sağlığını destekleyecek, size daha kolay nefes almanıza ve kalp atışını düzenlemeye yardımcı olacaktır. Dahası, bu kombinasyon tıkanmış damarları açabileceğinden Kanada ve Amerika’daki huzurevlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lütfen sevdiklerimiz içinde bir kez paylaşalım onlar da faydalansın.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ