Güneş lekesi ve cilt lekeleri için doğal maskeler

Güneş lekesi ve cilt lekeleri için doğal maskeler

Güneş lekesi ve cilt lekeleri için doğal maskeler

Güneş lekesi ve cilt lekeleri için doğal maskeler bulacağınız harika bir yazı derledik sizin için. Bugün evinizde koyu lekeleri, güneşten oluşan lekeleri yok etme günümüz 🙂 Tarifler tamamen kolay yapılabilir ve doğaldır. Hiç bir yan etkisi olmayacaktır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Güneş lekesi ve cilt lekeleri için 4 maske tarifi vereceğiz.

1-Patates ve limon suyu maskesi

Gerekli malzemeler: 1 adet patates ve yarım limon suyu.

Hazırlanışı ve kullanılışı: Önce patatesi iyice ezin, sonra yarım limon sıkın ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırın. İşlemi tamamladıktan sonra, macunu yüzünüze uygulayın ve dairesel hareketle masaj yapın, ardından su ile durulamadan önce 20 dakika boyunca hareket etmeden bekleyin. Patates ve limon, cildinizi kolayca beyazlatabilen doğal beyazlatıcılardır.

2-Patates ve soğan maskesi

Gerekli malzemeler: Yarım soğan ve 1 adet patates.

Hazırlanışı ve kullanılışı: Bu maskenin hazırlanması kolaydır – malzemeleri bir blendır ile karıştırın, sonra karışımınızı yüzünüze uygulayın. Güçlü beyazlatma maskesini 15 dakika boyunca yüzünüzde kalsın, sonunda soğuk su ile durulayın.

3-Patates ve salatalık maskesi

Gerekli malzemeler: Yarım adet salatalık ve 1 adet patates.

Hazırlanışı ve kullanılışı: Homojen bir karışım elde edilinceye kadar malzemeleri bir blenderde karıştırın. Sonra, yüzünüzü iyice temizleyin ve karışımı yüzünüze uygulayın, sonra yumuşak dairesel hareketlerle sürtün. Maskeyi 25 dakika yüzünüzde bırakın ve sonunda soğuk su ile durulayın.

4-Patates ve havuç maskesi

Gerekli malzemeler: Yarım adet havuç ve 1 adet patates

Hazırlanışı ve kullanılışı:  Önceki maske gibi, güzel pürüzsüz bir doku elde edilene kadar malzemeleri bir blenderde karıştırın.Maskeyi yüzünüze uygulayın, sonra hafifçe ovalayın ve suyla yıkamadan önce 20 dakika yüzünüzde bırakın.

Bu maskelerden birini kullanın ve yüzünüz kısa sürede temiz ve lekesiz olacaktır!

7 Günde Bütün Kırışıklardan Kurtul!

Cilt bakımı, yüz maskesi, güneş lekesi tedavileri gibi ilginizi çekebilecek haberleri de altta bulabilir ve okuyabilirsiniz.

 

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ