Hamilelik Çatlakları için Badem ve Avakado Yağı Kürü

Hamilelik Çatlakları için Badem ve Avakado Yağı Kürü

Hamilelik Döneminde meydana gelebilen çaylaklara karşı Badem Yağı ile avakado yağı kürü kullanılıdır.Hamile bayanların gerek hamilelik öncesinde gerekse sonrasında oldukça fazla kullandığı badem yağını ve avakado yağını inceleyeceğiz. İlk önce hamilelik çatlaklarına bakmakta yarar var. Pek çok hamile arkadaşımızın başlıca sorunları arasında gelir bu çatlaklar.

Vücuttaki Çatlaklar

Ciltte ortaya çıkan pembe beyaz renkli, yara izlerine benzeyen değişimlere hamilelik yani gebelik çatlağı denilmektedir. Çatlağın belirgin görüntüsü deride küçük ve çok derin olmayan çöküntüler şeklindedir. Aşırı açık tenli bayanlarda pembemsi bir rengi de olabilir, esmer teni olan bayanlarda ise etrafındaki cilt bölümlerinden oldukça açık renkte görülür.

Çatlaklar genellikle ciltte bulunan kollajen ismi verilen maddenin ayrılmasından dolayı oluşur. Ağrılı olamamakla beraber hafif bir kaşıntıya neden olabilirler. Çatlaklar insan vücudunda en çok karnın alt bölümlerinde rastlanmakla birlikte kalçalarda, uyluklarda, memelerde ve hatta kollarda dahi görülebilirler.

Hamilelik Çatlaklarında Badem Yağı ve Avakado Yağı

Badem yağ olarak acı badem ve tatlı badem yağı olarak 2 çeşide ayrılır. Dünyada en fazla kullanılan yağ tatlı badem yağlarıdır. Tatlı badem yağı, önemli bir e vitamini deposudur. Ayrıca Badem yağının yapısında kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, potasyum ile çinko bulunur.

Hocamız; Karın, bel, basen ve kalça bölgelerinde meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesinde, besleyici, onarıcı, koruyucu, yumuşatıcı ve nemlendirici şeklinde cilt bakımında badem yağı ve avakado yağı kullanılmasını öneriyor.

Hamilelik döneminde düzenli badem ve avokado yağı kullanmak, çatlakların oluşmasını önleyecektir. Badem yağını saf şekilde kullanabileceğiniz gibi kakao yağı, mango yağı, shea butter gibi katı bitkisel yağlarla beraber de kullanabilirsiniz.

Badem ve avokado yağında bulunan yağ asitleri, çatlaklar iyi gelir ve doğal olması sebebiyle güvenle kullanılabilir. Çünkü hamilelik çatlaklarına karşı üretilen çok fazla kremin yapısında bulan maddeler güvenli olmazlar. Hamilelik çatlakları için satılan kremlerde çoğunlukla, paraben, vazelin (kremlerde petrolatum olarak belirtilen vazelin petrol yağıdır) likit parafin (tıpkı vazelin gibi petrolden elde ediliyor). Badem yağı ile avokado yağı bu alanda kullanılabilecek ideal alternatiftir.

Hamilelikte karın sarkması engelleme yöntemlerini okumak için tıklayın

Hamilelikte kabızlığa iyi gelen tavsiyeler için tıklayın

Selülitte iyi gelen kahve telvesi tarifi için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
error: Content is protected !!