İbrahim Saraçoğlu B12 vitamin kürü nasıl yapılır tarifi

İbrahim Saraçoğlu B12 vitamin kürü nasıl yapılır tarifi

İbrahim Saraçoğlu B12 vitamin kürü nasıl yapılır tarifi

Sağlıklı beslenen kişilerde bu nedenle B12 vitamini eksikliği görülmemektir. Vejetaryenler et yememelerine rağmen daha fazla sebze meyve tükettikleri için B12 eksikliği ile karşılaşmazlar. Çünkü sebze tüketenlerin ağız salyaları asidik olmadığı için vücut tarafından kolaylıkla üretilmektedir.

Sebzelerin meyvelerin mucizevi yararlarını kitaplarında katıldığı programlarında izleyenlerine aktaran Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu B 12 eksikliği için çözüm önerileri sunuyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu sebzelerde ve meyvelerde B12 vitamini bulunmadığını anlatıyor. Ancak doğal yoldan bu tür ağız asitleri B12 eksikliğinin görülmediğini anlatıyor. B 12 vitamini sinir sistemini etkileyen hastalıklar, Parkinson, MS, demans, halsizlik, iştahsızlık ve daha pek çok hastalığın ilerlemesine neden oluyor. Sinir sistemi bozukluklarını gideren, kansızlığı gideren bir vitamindir. Hastalıklar sonrası nekahet döneminde çok faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Dikkati toplamada ve dengede çok önemlidir.

B12 vitamini açığının uzun süre kapatılamaması geri dönüşü olmayan hasarlara yol açar.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu lahana ile hazırlanan B12 vitamini içeren mucizevi kür tarifi veriyor.

Prof.Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu televizyonda yayınlanan bir programda B12 vitamininin bitkilerde olmamasına rağmen ekşitilmiş lahanada bulunduğunu belirtiyor. Laktik asit ile lahananın ekşitilmesi sonucu yapılan bir yiyecek yabancılar tarafından özellikle kışın çok tüketiliyor. Sauerkraut yani ekşitilmiş lahana B12 vitamini içeren bir yiyecek hekime danışılarak tüketilebilir. Ancak hekimin önerdiği bir ilaç tedavisi varsa mutlaka kullanılması gerekmektedir.

Almanya’da köylülerin sattığı ekşimiş lahana B12 vitaminin bulunduran dünyadaki tek sebzedir.

Ekşitilmiş lahana yapılışı

1 büyük lahana (organik)

1 adet temiz cam kavanoz

1 kilo lahana için 25 gram kaya tuzu ( 1 yemek kaşığı tuz 40 gramdır.)

Kaya tuzunu dövüp inceltin.

İbrahim Saraçoğlu B12 vitamin kürü HAZIRLANIŞI:

Lahanaları yıkayın. Dış yapraklarını Geri kalan lahana yapraklarını 2-3 mm incelikte doğrayın. Temiz bir cam kavanoza bir sıra lahana daha sonra üzerine tuz, tekrar lahana ve tekrar tuz olarak cam kavanoz yarısına dolana kadar bu şekilde yerleştirin. Naylon poşete temiz su koyarak ağzını sıkıca kapatın. Su dolu poşeti kavanozun içine yerleştirin. Bu işlemi yaparken poşetten kesinlikle su sızmaması ve lahanalara değmemesi gerekiyor. Kavanozun ağzını sıkıca kapatın ve 20 derece oda sıcaklığında karanlıkta 10 gün falan bekletin diyor.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ