İncir zeytinyağı ile bağırsak hemoroit bakteri tedavisi

İncir zeytinyağı ile bağırsak hemoroit bakteri tedavisi

İncir zeytinyağı ile bağırsak hemoroit bakteri tedavisi

İncir zeytinyağı ile bağırsak hemoroit bakteri tedavisi midede bulunan bakterilerin tedavisi için en iyi doğal yöntemdir. Yapılışı da oldukça basittir. Bir kavanoza kurumuş incirleri koyun ve üzerine doğal zeytinyağımızı yani rafine edilmemiş geleneksel zeytinyağını doldurun.

İncirlerin zeytinyağına daha güzel nüfuz etmesi için 4 e bölebilirsiniz. Bu karışımı en az 40 gün boyunca güneş almayan bir yerde bekletin. Daha sonra afiyetle tüketebilirsiniz. Her sabah aç karna bir tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.

Bu tedavi yöntemi bağırsak ve midedeki bakterileri yok edecek ve sindirim sisteminizi düzene sokacak. Hemoroit şikayeti bulunanlar, bu doğal karışımı kullanmaya başladıktan sonra şikayetleri yarı yarıya azalacak.

Daha etkili ve kısa süreli sonuç için beslenmenize de dikkat etmenizi öneriyoruz Daha açık sözlü olmak gerekirse yemekleriniz iyi pişmiş olsun ve tüketirken aşırı sıcak olmamasına, acı baharatın az olmasına dikkat edin. Ekşi gıdalardan kaçının. Özellikle et ürünleri tüketirken yağlı olanlarından uzak durun.

Genel olarak yemeklerinizi rafine edilmemiş doğal zeytinyağı ile hazırlamaya özen gösterin. Bol bol taze mevsim besinleri ile beslenin. Bu önerilerimize uyanların büyük bir çoğunluğu kabızlık, bağırsak sorunu, hemoroit gibi şikayetlerinin bittiğini belirtti. Ayrıca bunlara ek olarak da astım, bronşit ve öksürük şikayetlerinin de kesildiğini belirttiler.

Öksürük ve Astım Hastaları İçin Zeytinyağı ve İncir Mucizesi haberimiz için tıklayın

İncir Suyunun Faydaları

İncir suyunun faydaları diğer varyasyonlarıyla ilişkilidir. Fakat bazı farklı hastalıkların tedavisinde ve bu hastalıklardan korunmada incir suyu daha etkili görünmektedir.

Uykusuzluğa iyi gelir. İçerdiği B6 vitamini yardımıyla aynı zamanda çok iyi bir müshil                                               özelliği taşır. Bronşları açar. Boğazda tahriş olan mukus zarlarını yatıştırıcı özelliği vardır ve bronş enfeksiyonlarını temizlemede etkili olur.

Kabızlığa iyi gelir. Özellikle yulaf sütü ile karıştırıldığında şiddetli kabızlığa çok iyi gelir. Mesane taşı oluşumunu engeller. Minerallerin birikmesiyle oluşan mesane taşına oluşumunu engelleyici özelliği vardır.

Metabolizmayı hastalıklara karşı güçlendirir ve vücudun hastalık ve virüslere karşı savaşma gücünü arttırır. Kalori yakmaya yardımcı olur. Bu da kilo vermek için tercih edilme nedenlerinden bir tanesidir.

Çocukların hatta bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Taze sıkılmış incir suyu besin değeri açısından anne sütüne yakındır. İncir suyunun aynı zamanda yaşlanmaktan kaynaklanan hastalıklara yakalanma riskini azalttığı bilinmektedir. C ve E vitamini açısından zengin olduğu için saçlara faydalıdır

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ