Kilo Vermek İçin Altın Kurallar

Kilo Vermek İçin Altın Kurallar

Kilo Vermek İçin Altın Kurallar: Zayıflık ve incelik kuşkusuz her kadının istediği bir görünümdür. Bazı kadınlar ne yapsalar da zayıflamakta zorlanır ve bu görünüm onlar için bir hayale dönüşür. Eğer görünümünüzün daha ince olmasının hayalde kalmasını istemiyorsanız önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ederiz.
 
Zayıflamak için bazı püf noktalar ise şunlar:

Hareket şart: Günde mutlaka en az 30 dakika yürüyüş yada egzersiz yapın. Eğer dışarı çıkmaktan hoşlanmıyorsanız evde koşu bandı gibi egzersiz aleti kullanabilirsiniz çünkü  tempolu yürüyüş zayıflamak için de sağlıklı kalmak için de temel şarttır. Tempolu yürüyüşüz esnasında10-15 dakikada bir ara verebilirsiniz.

Yediklerinizi not edin: Eğer kalori hesabı yapmaktan hoşlanıyor ya da kalori hesabı yaparak besleniyorsanız yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi bir not defterine not ederek tükettiğiniz fazla kalorileri görebilirsiniz. Böylece daha dikkatli beslenerek fazla kalori almamış olursunuz.

Hedefleriniz gerçekçi olsun: Sağlığınız birinci planda olmalı o nedenle yavaş ama istikrarlı bir şekilde kilo vermeye çalışın. Uzun süreli bir zayıflama için haftada 450-900 gram civarında kilo vermek idealdir. Unutmayın ki hızlı ve sağlıksız verilen kilolar kolayca geri alınabilir.

Çabalarınızın boşa gitmesine izin vermeyin: Ruh halinize göre şekillenen bir yemek yeme alışkanlığından uzak durun. Eğer gününüz kötü geçtiyse asla kendinizi yemeğe vermeyin. Bunun yerine dikkatinizi farklı yöne çekecek ve ruh halinizi iyileştirecek aktivitelerde bulunun.

Kısacası kilo vermek sabır işidir. Sadece spor ile olmaz sadece diyet ile olmaz. İkisini de dengeli bir şekilde  uygulayıp aynalarla barışık yaşayabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ