Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı

Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı

Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı

Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı ile kaş ve kirpikleriniz dolgun ve güçlü olacak. Üstelik pahalı kozmetik ürünler gibi hiçbir yan etkisi de yok. maliyeti de daha ucuz. Hemen yapılışı için malzemelere geçelim.

Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı

Kirpiklerinize vitamin bakımını yaptıktan 1 dakika sonra yağ bakımını yapacaksınız. Bu bakımları sadece akşamları yapmanız yetecektir. Bakımlar sayesinde yapısı zayıflayan, dökülmeye başlayan kirpikleriniz kendine gelecek daha gür ve uzun olacaklar.
30 ml badem yağı
30 ml hint yağı
30 ml avokado yağı
10 ml e vitamini
10 ml skualen

Bu yağları bir kavanozda karıştırın e vitamini ve skualeni de ilave edin, vitaminin saf olanını edinin ampul olanlar az oranda e vitamini içerirler, saf vitamin bal kıvamında bir sıvıdır. Herhalde kullanım olarak size 1 sene kadar yetecek ekstra kuvvetli bir kirpik bakım yağı elde etmiş olacaksınız. Temiz bir kulak çubuğu yardımıyla vitamin bakımı yaptığınız kirpiklerinize bu kirpik bakım yağını uygulayın. Bu yağ karışımına badem yağı yerine jojoba yağı da ilave edebilirsiniz aklınızda bulunsun.
Akşamları yapacağınız bu kirpik bakımı ile kirpik diplerini ve boylarını makyaj malzemelerinin olumsuz etkilerinden koruyacaksınız. Kirpik dökülmesi ve kirpiklerinizi güçlendirme ve kirpik uzatma noktalarında da bu kirpik bakım yağı ve kirpik bakım kürü oldukça işinize yarayacak.

Kirpik Gürleştirici ve Uzatıcı Bakım

Kirpik çıkarmak gibi amaçlarınız varsa bu bakımı yapabilirsiniz. Kirpikleri çıkarıcı bakımların özü kirpik diplerinin beslenmesidir. Ancak kirpik uztıcı bakımlarda bu noktada aynı etkiyi gösterir, yani kirpik gürleştirici ve uzatıcı bakımlar birbirinin aynısıdır. Kirpiklerinize yapacağınız vitamin bakımları kirpik çıkarıcı ve uzatıcı etkiler gösterecektir. Kirpikler için vitamin bakımını şöyle uygulayabilirsiniz.
1 çay kaşığı destile su (yoksa damacana suyu da olur)
B5 vitamini d-panthenol
B3 vitamini niacinamide

1 çay kaşığı suyu bir yemek kaşığının içerisine dökün, sonra 3 adet kulak çubuğu alın, ilkini C vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun, ikincisini b5 vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun, üçüncüsünü b3 vitaminine batırıp yemek kaşığına sokun. Yemek kaşığında bu üç kulak ubuğunu iyice gezdirin, suyla birlikte katı olan c vitamini ve niacinamid, 1 çay kaşığı su koyduğunuz yemek kaşığında iyice eriyip suya karışacaktır. İyice karıştırdıktan sonra o kulak çubuklarını üst ve alt göz kapaklarının dibine uygulayın, dikkat edin karışımı gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin.

Kalın kaşlar için kaşlara yumurta sarısı sürmek

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ