Koltuk altı kararmasına çözümler

Koltuk altı kararmasına çözümler

Yaz mevsimin başlamasıyla birlikte kadınların korkulu rüyası olan koltuk altlarındaki kararmalar farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir. Kadınların estetik bir sorun haline getirerek rahatsızlık duydukları koltuk altı kararması probleminin evde uygulanabilecek doğal yöntemler ile çözüme kavuşturulması mümkün.

Koltuk altı kararmasını geçirmede öncelik kararmaya neden olan faktörün tespit edilmesidir. Bazı bünyelerde cilt, renk koyulaşmasına daha yatkındır. Kararma genetik yatkınlık dışında bir nedenden dolayı oluşmuşsa, doğal yöntemler ile çözüme kavuşturabilir. Peki koltuk altı kararmasına ne iyi gelir?

Limon 
Limonun içerisinde bulunan asitler cildi beyazlatma etkisi gösterir. Limon suyu aynı zamanda cildi ölü hücrelerden de arındırır. Temizlediğiniz koltuk altlarınıza limon suyu suyu sürün ve yarım saat bekleyin. Ardından durulayın. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak tekrar ettiğiniz takdirde kısa sürede koltuk altı bölgenizde renk farklılığını görebilirsiniz.

Limon, bir başka kullanım şekli için şekerle karıştırılabilir. Şeker bu tarifte peeling etkisi göstererek ölü derilerin temizlenmesini hızlandırır. Yarım bardak kadar yeni sıkılmış limon suyunun içerisine toz şeker ilave edin. Bu karışım ile koltuk altlarınızı güzelce ovun. On beş dakika kadar bekledikten sonra su ile durulayın.

Patates
Cildi hassas olanlar koltuk altı beyazlatma uygulaması için patatesten faydalanabilir. Doğal bir renk açıcı olan patates suyunu koltuk altlarınız için iki şekilde uygulayabilirsiniz. Bir dilim patates ile koltuk altlarınızı beşer dakika boyunca ovup ardından yıkayın. Diğer yöntemde ise patatesin suyunu çıkararak koltuk altlarınıza sürün, on dakika bekletip yıkayın. Bu yöntemlerden biri günde iki defa uygulandığı takdirde yedinci güne doğru etkisini göstermeye başlar.

Portakal kabuğu, gül suyu ve süt
Koltuk altı kararması nasıl giderilir sorununa yanıt olan kürlerden biri de bu üç malzemenin karıştırılmasıyla hazırlanabilir. Portakal kabuklarını kurutup toz haline getirin. 2 tatlı kaşığı portakal kabuğu tozuna, birer tatlı kaşığı süt ve gül suyu ekleyin. Ortaya çıkan karışımla koltuk altlarınızı beşer dakika ovalayın ve ardından yıkayarak temizleyin. Koltuk altlarınızın rengi açılana kadar her gün düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Karbonat
Koltuk altındaki renk değişimlerini gidermenin en etkili yollarından biri de karbonat kullanmaktır. Karbonat ölü derilerin giderilmesine, gözeneklerin açılmasına ve ter nedeniyle oluşan kokuların hafiflemesine yardımcı olur. Karbonatı bir miktar su ile macun kıvamına getirin. Dilerseniz su yerine limon suyu kullanabilirsiniz. Koltuk altlarınızı bu macunla ovun ve yarım saat kadar bekletip sonrasında soğuk su ile durulayın.

Süt ve lor peyniri
Sütte bulunan yağ asitleri ile lor peynirinde bulunan laktik asit birleştiğinde ortaya koltuk altlarını beyazlatmak için etkili bir ürün çıkar. İki yemek kaşığı süte bir yemek kaşığı lor ve bir yemek kaşığı un ekleyin. Güzel bir macun elde edene kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı koltuk altlarınıza sürün. On beş dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Bacak arası ve bikini bölgesi kararmasına doğal çözüm haberimiz tam size göre 🙂

15 dakikada boyun ve koltukaltı kararmasına çözüm haberini de okumak isteyebilirsiniz

Cilt kararmasına hızlı ve etkili doğal çözüm haberi de ilginizi çekebilir

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ