Magnezyum Klorürün İnanılmaz Faydası

Magnezyum Klorürün İnanılmaz Faydası

Magnezyum klorür depresyon, baş dönmesi ve yorgunlukla baş etmenize yardımcı olur. Ancak antibiyotik kullanırken ilacın etkisini azaltabilir.

Magnezyum klorürün faydaları

Mükemmel bir kan temizleyicisi işlevi görerek,vücudun pH’ının düzenlenmesine yardımcı olur. Bu faydası sayesinde, magnezyum klorür birçok hastalıkla başa çıkmanıza yardımcı olur. Magnezyum klorür böbreklerde biriken asitten kurtulmanıza yardımcı olarak, böbrek sağlığını teşvik eder. Beyin fonksiyonu ve sinir sinyali iletimini uyararak, genel ruhsal dengeye katkıda bulunur. Kas yaralanmalarını, krampları, yorgunluğu ve/veya kas yorgunluğunun önlenmesine yardımcı olduğu için yoğun fiziksel aktivite yapan atletler için idealdir.

Düzgün çalışan kalp damar sistemini teşvik ederken, eş zamanlı olarak kalp rahatsızlıklarının önlenmesine yardımcı olur. Hemoroid problemlerinin önlenmesine yardımcı olur, bağırsak sağlığına katkı sağlar ve kalınbağırsak yangısı, kabızlık gibi rahatsızlıkların giderilmesinde rol oynar. Prostat problemlerinin önlenmesine ve bu problemlerle baş edilmesine yardımcı olur. Araştırmalar kanserli hücrelerin önlenmesine yardım edebildiğini göstermiştir. Erken yaşlanmayı önleyerek vücudu daha enerjik yapar ve hücrelerin yeniden büyümesini teşvik eder. Kalsiyumu kemiklere yapıştırdığı için osteoporozu önlemenin anahtarıdır.

Magnezyum klorür böbrek taşlarının oluşumunu önleyerek kalsiyum oksalatın böbreklerde birikmesini engeller. Premenstrual sendrom belirtileri azaltarak ve hormon seviyelerini düzenleyerek kadın sağlığına katkıda bulunur. Serbest radikallerle savaşarak tümör ve siğil oluşumunu engeller. Magnezyum klorür temiz arterleri teşvik ederek arteriosklerozu önler.

Magnezyum klorürün sağlık yönünden tonlarca faydası olmasına rağmen, bazı vakalar için önerilmediği ve kullanılmaya başlanmadan önce doktora danışılması gerektiği unutulmamalıdır.

  • Laksatif etkisi sebebiyle ishal vakalarında kullanılmamalıdır.
  • Başta böbrek yetmezliği olmak üzere böbrek rahatsızlıkları olanlar tarafından kullanılmamalıdır.
  • İshali ağırlaştırabileceğinden ülseratif kolit problemi yaşayanlar tarafından alınmamalıdır.
  • Antibiyotik kullanıyorsanız, magnezyum klorür antibiyotiğin etkisini azaltabilir; bu sebeple antibiyotik almadan üç veya dört saat önce kullanılmalıdır.

Magnezyum klorürü nasıl hazırlayabilirim?

Magnezyum klorürü tablet formunda alabileceğiniz gibi, aynı zamanda aşağıdaki malzemeleri kullanarak evde de hazırlayabilirsiniz:

  • 1 litre su
  • 30 gram kristalize magnezyum klorür
  • 1 tahta kaşık

Ne yapmalıyım?

Bir litre suyu kaynatın ve soğutmaya bırakın. Ardından cam bir kavanoza boşaltın ve içinde 30 gr kristalize magnezyum klorür eritin. Sıvıyı tahta bir kaşık ile karıştırın, ağzını sımsıkı kapatın ve kaldırın.

Ne kadar almalıyım?

Almanız gereken magnezyum klorür miktarı mevcut sorununuz ve yaşınıza bağlıdır. İdealde, bu bileşenden ne kadar almanız gerektiğine doktorunuzla beraber karar vermelisiniz. Ancak genelde önerilen doz günde bir ila iki yemek kaşığı arasıdır, ancak 35 yaş üstü olanlar için bu doz yalnızca yarım yemek kaşığıdır.

Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak haberi için tıklayın

Himalaya tuzu limonlu su ile kanser tedavisi nasıl yapılır haberi için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ