Saç dökülmesini durduran Hint yağı faydaları nedir

Saç dökülmesini durduran Hint yağı faydaları nedir

Saç dökülmesini durduran Hint yağı faydaları nedir

Saç dökülmesini durduran Hint yağı faydaları nedir:  Hint yağı, yüzyıllardır saç bakım amaçlı kullanılan yağlardandır. Saç dökülmesini durduran Hint yağı faydaları nedir isimli makalemizde, bu yağın saça olumlu etkilerinden ve saça nasıl uygulandığından bahsettik.

Saçları uzatır ve besler

Hint yağının, protein, E vitamini, mineral, trigliserid yağ asitleri, omega 6 ve %90 konsantrasyonlu risinoleik içeren yoğun bir kimyasal bileşimi vardır. Bu bileşimi sayesinde saçı besleyerek hızlı uzamasına yardım eder. Antifugal ve antibakteriyel özellikleri ise saç derisini enfeksiyondan korur. Virüs, bakteri, mantar gibi patojen mikroorganizmalar saç derisini etkileyebilip, saç dökülmesi, kepek, saç derisinin kuruması, saç uçlarının kırılması gibi sorunlara neden olurlar. Hint yağı ayrıca antibakteriyel içeriği ile saçkıran gibi hastalıklara karşı da savaşır.

Saç kırıklarını onarır

Hint yağı, saçlarda doğal saç kremi etkisi gösterir. Bu özelliği ile saç kırılmasını azaltır ve saç dökülmesini önler. E vitamini, omega 6 yağ asidi, protein gibi bileşenleri ile kuru ve zarar görmüş saç tellerine derinden nüfuz eder, onarımını yapar. Hintyağı aynı zamanda doğal bir nemlendiricidir. Saç foliküllerine işleyerek saçın nemini koruyan bir tabaka oluşturur. Özellikle içerdiği omega 6 yağ asidi sayesinde saçı kurumaktan korur.

Saç dökülmesini önler

Saç derisine hintyağı ile masaj yapmak saç foliküllerini uyarır, kan dolaşımını artırarak saç köklerini güçlendirir.Hintyağı, saç derisini besler ve nemlendirir. Omega 6 yağ asidi, saç derisinin kurumasını engeller, daha hızlı ve gür bir şekilde saçların uzamasına yardımcı olur. Saç dökülmesi sorununuz varsa, Hintyağı, saçlarınızın yeniden çoğalmasına yardımcı olacaktır. Yağın yenileyici etkisi saç derisi hücrelerini besler, saç derisi enfeksiyonlarına karşı savaşır ve saç derisi sağlığını düzeltir. Tüm bunlar da doğal olarak saç uzamasını hızlandırır.

Saç tellerini kalınlaştırır ve saçtaki beyazları giderir

Hint yağı, saç derisinin kurumasını önler ve saç derisi hücrelerinde nemlendirici etki gösterir. Bu durum saçı daha gür ve hacimli gösterirken aynı zamanda rengini de koyulaştırır. Hint yağının saçlara düzenli uygulanması, saça daha canlı ve etkileyici bir görünüm kazandırır. Hintyağındaki yağ asitleri saç telini kaplar ve koruyucu etki gösterir. Bu durum  saçı düzgün, yumuşak ve ipeksi yapmakla kalmaz aynı zamanda parlaklık verir. Hint yağı, E vitamini, mineral ve besleyici yağ içeriğiyle saç derisini besler. Omega 6 yağ asidi ve aminoasitler, saç tellerinin kurumasını azaltır. Derinlemesine bakım gücüyle bu bileşenler saça iyice nüfuz eder, zarar görmüş saçları yeniden şekillendirir ve kırık uçları tedavi eder.

Doğal ve Hızlı Uzayan Saçlar (Seyrek Saç Derdine Son)

Hint yağı saça nasıl uygulanır?

1.Adım

Saçınızın gürlüğüne ve uzunluğuna göre eşit miktarda su ile Hint yağını karıştırıp cezvede ısıtın. (Mesela 1 yemek kaşığı Hint yağı ile 1 yemek kaşığı su gibi) Hint yağı ve su karışımı çok sıcak olmamalı, ılıktan biraz sıcak olmalıdır. Saçınız gür ve uzunsa 4 yemek kaşığı Hint yağı ile 4 yemek kaşığı suyu karıştırın, seyrekse 1-2 yemek kaşığı yeterlidir.

2.Adım

Hazırladığınız karışımı saç köklerine sürün, parmaklarınızla masaj yaparak başınıza yedirin.

3.Adım

Başınıza bone geçirip, yahut havlu sarıp, saçınızda en az bir saat bekletin. Bir gece bekletseniz daha iyi sonuç alırsınız.

4.Adım

Saçınızı yıkayın, şampuanlayın ve durulayın.

Kirpik uzatan badem hint yağı karışımı

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ