Sağlık İçin Sarımsak Çayı Tarifi

Sağlık İçin Sarımsak Çayı Tarifi
Sağlık İçin Sarımsak Çayı Tarifi

Sarımsak güçlü kokusu nedeni ile genellikle yemekten kaçınılan ama gerek saç bakımı olsun gerek kalp hastalıkları riskini düşürme olsun pek çok faydası olan bir doğal bir antibiyotiktir. Alerjilere karşı vücudun direncini arttırır, kan şekerini düzenler yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür.

Bu çok özel faydaları ile farklı kültürde yüzlerce yıldır sağlık sorunlarına karşı en sık kullanılan doğal ürünlerin başında yer almıştır. Hazırlaması çok basit olan sarımsak çayı ile vücudun toksinlerden temizlenmesine yardımcı olmakla kalmayıp sindirim sorunlarına da iyi gelir.

Vitamin ve mineral deposu olan sarımsak zararlı mide parazitlerinin temizlenmesine yardım eder. Kalp sağlığını koruyarak  gribe iyi gelir. Enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırır. Gaz giderici özelliği vardır.Sinüsleri açar. Çayın buharı ise bronşitin etkilerini hafifletir.

Yukarıda saydığımız bir çok faydanın sahibi olan sarımsak çayı tarifine geçecek olursak…

Sağlık İçin Sarımsak Çayı Malzemeler:

*3-4 parmak ucu kadar taze zencefil

*1 büyük bardak su

*2 iri diş sarımsak

*1 çay kaşığı limon suyu

Sağlık İçin Sarımsak Çayı Yapımı:

1 bardak suyu bir kaba koyun. Taze zencefili bu suda 6-7 dakika boyunca kaynatın.İçine 2 iri diş sarımsağı hafif ezerek atın. Bu şekilde yaklaşık 5 dakika boyunca demlensin. Karışımı süzün ve üzerine 1 kaşık limon suyunu ekleyin. Ilık sıcak arası için. Bu çayı günde 2 fincan ne çok aç ne çok tok olmayacak şekilde tüketin.

Sağlıklı ve kendinizi zihinde hissedeceksiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ