Selülitte iyi gelen kahve telvesi tarifi

Selülitte iyi gelen kahve telvesi tarifi

Selülitte iyi gelen kahve telvesi tarifi : Sizde kahve içmeyi çok seviyorsanız bu haber tam sizlik. Türk kahvesi biz hanımlar için vazgeçilmezlerimizdendir. Sonrasında fal bakmak olsun içerken yapılan hoş sohbetler olsun… Peki içtikten sonra telveleri ne yapıyorsunuz? Çöpe atıyorsanız bir kez daha düşünün…

Kahve Telvesinin Kullanım Alanları

Telve genelde mutfakta temizleyici çiçekler için koruyucu buzdolabında ise koku giderici olarak kullanılabiliyor. Yüzümüze sürdüğümüzde peeling özelliği sunuyor, odadaki pis kokuları gideriyor, hatta köpeklerdeki kaşıntılara da iyi geliyor. Kahvenin 40 yıl hatrı olduğu gibi telvesinin de 40 derde çaresi bulunuyor.

1-Bitkiler için çok etkili bir gübre. Hepimizin evinde süs bitkileri birbirinden güzel çiçekler mevcut. Peki sardunya açelya kamelya gibi asitli toprağı seven bitkilerin sizler gibi kahveyi çok sevdiğini biliyormuydunuz ?  Kahve telvesi toprağı beslediği gibi çayın aksine küçük sinekleri böcekleri ve hatta salyangozları bitkilerinizden uzak tutuyor. Ayrıca çiçeklerinizin saksılarına kedilerin gelmesini istemiyorsanız bitkilerin dibine iyicene kurutulup rendelenmiş portakal kabukları koyabilirsiniz.

2-Dibi tutan tencerelerden müzdaripseniz Dermanınız gene kahve telvesinde. Tencerede yanan yemeği temizlemek için mutfak fırçasının ucuna yada bulaşık süngerine telveleri sürüp ovabilirsiniz. Bu sayede tencereniz tertemiz olacak.

3-Tıkanmış lavabolar ve giderler çok can sıkıcıdır. Peki çözümü nasıl biliyor musunuz? Kaynamış suyun içine bir miktar telve ve karbonat atın.  Tıkanan giderlerin üzerine bu karışımlı suyu dökün. Kimyasal  tıkanık açıcılar kadar etkili olmasa da giderinize zarar vermeden bu sorundan kurtulabilirsiniz.

telve strec

4- Buzdolabındaki karışmış kukular için birebir. Telveyi bir gazete parçasına koyup güneşte iyinece kurutun.  Sonra bir çay tabağı yada kavanoz kapağına koyup buzdolabının köşesine yerleştirin. O ekşi karmaşık kokuların giderilmesini bekleyin.

5- Güzellik için birebir. Kahve telvesi yüzden bacağa göbekten ellere kadar tüm cilt derisi için faydalı. Peeling etkisi kan dolaşımını hızlandırıyor siyah noktaları yok ediyor. Telveyi azıcık ılık su ile sulandırıp iyicene temizlediğimiz yüzümüze çok hafif hareketler ile sürüp 10 dakika bekliyoruz ve sonra yıkıyoruz Cildinizin parladığını göreceksiniz.

6-Soğan sarımsak kokusunu gidermesi . Soğan ve sarımsak doğradıktan sonra ellerinize sinen kokuyu gidermek için ellerinizi telve ile ovuşturup yıkayabilirsiniz. Hem yüzeyde kalan yağ sayesinde cildi nemlendiri etkisi de bulunmakta.

7-Banyo öncesi vücut peeling: Kahve telvesinin içine birkaç damla nane, greyfurt, hindistancevizi yağı damlatabilir, selülit sıkıntınız varsa rendelenmiş limon kabuğu da ekleyip cildinize uygulayabilirsiniz.

8-Hobi araç gereci: Evde sabun, mum yapımı gibi hobilerle ilgileniyorsanız, kurutulmuş telve harika bir ek malzeme. Ayrıca kağıt, kumaş gibi emici yüzeylere eskitilmiş havası vermek için boya olarak da kullanabilirsiniz.

9-Köpek dostunuzun pirelerinin katili: Köpeğinizi yıkarken şampuanına telve ekleyin. Böylece hem pireleri ölecek, hem de tüyleri pırıl pırıl parlayacak.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
error: Content is protected !!