Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak

Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak

Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak

Uykusuzluk için dilin altına tuz koymak: Genel sağlığımız için iyi bir uyku düzeni önemlidir. Eğer uykusuzluk çekiyorsanız, Himalaya tuzu tam size göredir.

Bu tuzda bulunan uzun mineral listesi, adrenal bezlerinize destek olur, vücudunuzu alkalin tutar ve bu da uykuyu teşvik eder. İçinde bulunan magnezyum, gevşeme, stresin azaltılması ve yüksek uyku kalitesinin sağlanması açısından oldukça önemlidir.

Ayrıca, bu tuz serotonin seviyenizi düzenleyerek depresyonu azaltmaya yardımcı olur.

-5 tatlı kaşığı organik balı, 1 tatlı kaşığı pembe Himalaya deniz tuzu ile hava geçirmez bir kapta karıştırın. Kaliteli bir uyku çekmek için bu karışımın az bir miktarını her gece dilinizin altına koyun.

-Başka bir seçenek ise, zihninizi ve bedeninizi rahatlatmak ve sizi huzurlu bir dinlenme haline geçirmesi için odanızda bir Himalaya tuzu lambası kullanmaktır.

Horlamaya, Astıma ve Bronşite Karşı Kaya Tuzu Gece Lambası

1969 yılında Fransız bir araştırmacı seratoninin aşırı üretilmesinin uykusuzluğa ve kabuslara yol açtığını göstermiş. Uyku bozukluğu yaşayan bir grup insanda negatif iyon yaratan bir hava temizleme cihazını kullandırmanın daha rahat uyumalarını sağladığını görmüştür. ( Soyka, 1991 ).

Negatif iyonlar bizim soluduğumuz, kokusu ve tadı olmayan moleküllerdir. Yüksek konsantrasyonlarda doğada dağ, şelale, deniz kenarı ve ormanlarda bulunur. İnsanların kendilerini yenilenmiş hissetmelerine, daha enerjik olmalarına yol açar ve bu da stresi, depresyonu azaltır.

Bugün içinde yaşadığımız evler ve ofisler negatif iyonları içeriye alamıyor. Bilgisayarlar, florasan ışıklar havalandırma sistemlerinden gelen suni hava ve modern bina yapımında kullanılan malzemeler yoğun bir pozitif iyon üretimine yol açıyor. Pozitif iyonlar bizim kendimizi yorgun, depresif ve sinirli hissetmemize sebep olabilir.

Bilimsel araştırmalara göre negatif iyon içeren ortamlar saman nezlesi, astım, mevsimsel depresyon, yorgunluk ve baş ağrısı belirtilerini hafifletiyor. Ayrıca negatif iyon içeren ortamlarda hareket kabiliyeti artıyor, iş performansı yükseliyor, zihinsel fonksiyonlar düzeliyor ve hata oranları düşüyor.

Himalaya tuzu limonlu su ile kanser tedavisi nasıl yapılır

Migren Ağrısını Geçirmenin En Kolay Yolu: Migren olanlara yardımcı olacak harika bir bilgi keşfedildi. Görünen o ki migreni birkaç dakikada içinde durdurmanın doğal bir yolu var. Bu Sihirli Migren kürünü Hazırlayın.Malzemeleri bir karıştırın ve için. Birkaç dakika bekleyin. Malzemeleri seçerken dikkat etmeniz gereken şey Tuz iyi kalite olmalı. Pembe Himalaya deniz tuzu iyi bir seçim çünkü içinde 80 farklı eser mineral var (magnezyum dahil). Tuzu hızla yemenin serotonin seviyesini yükselttiği biliniyor. Bu da ağrı ve ödemi dindirmeye yardımcı oluyor.

Üç şeye ihtiyacınız var:

  • 1 Bardak su,
  • Taze sıkılmış yarım limon suyu
  • 2 Çay kaşığı pembe himalaya tuzu

YAPILIŞI DE YAZININ DEVAMINI OKU…

Evinizin her yerine bir bardak su içinde tuz ve sirke koyun

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ