Ayağı neden elma sirkesinde beklettiğimi öğrenince çok şaşıracaksın

Ayağı neden elma sirkesinde beklettiğimi öğrenince çok şaşıracaksın

Ayağı Elma Sirkesinin içinde bekletmek neye iyi gelir? Elma sirkesinin faydaları sizi çok şaşırtacak. Birden fazla hastalığa ve soruna iyi gelen elma sirkesi, hastaların umudu oluyor. Hemen hemen her evin mutfağında bulunan ve kolayca elde edilen elma sirkesi sayesinde kendinizi tedavi edebilirsiniz. Bir nevi kendi doktorunuz olacaksınız. Özellikle kilo vermeye yardımcı olmasıyla çok popüler…

Ağız kokusunu giderir : Antibakteriyel içeriği ağız kokusuyla savaşır. Ağzınızı günde en az bir kere elma sirkesiyle çalkalayın. Hıçkırığı giderir: Hıçkırığın başlıca sebebi olan midedeki asidi dengeler. Elma sirkesiyle gargara yaparak bundan kurtulabilirsiniz.

Kilo vermeye yardımcı : Elma sirkesinde bulunan asetik asit açlık hissini ve su kaybını azaltıyor. Elma sirkesi aynı zamanda yağ yakımına yardımcı oluyor. Salatalarınıza iki kaşık ekleyerek elma sirkesini hayatınıza dahil edebilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelir: Virüs karşıtı ve antibakteriyel özelliğiyle boğaz ağrısında kullanılır. Elma sirkesiyle gargara yaparak ağrıyı hafifletebilirsiniz.

Sağlıklı saçlar: Elma sirkesinin faydaları arasında saçlara iyi gelmesi de vardır. Boş bir şampuan kutusuna yarım kaşık elma sirkesi ve bir bardak su koyun. Haftada birkaç kere şampuandan sonra saçlarınızı bu karışımla durulayın. Osteoporoz tedavisinde kullanılır: İçerdiği kalsiyum ve minerallerle Osteoporoz riskini azaltır. Daha güçlü kemikler için yemeklerinizde elma sirkesi kullanın.

Gözenekleri ve lekeleri tedavi eder: Elma sirkesini pamuk yardımıyla lekelerinize sürdüğünüzde lekeyi kurutarak iyileşmesini hızlandıracaktır. Yaşlanma karşıtıdır :Antioksidan özelliği aynı zamanda vücuttaki asit dengesini sağlayarak yaşlanmayı yavaşlatır. Bir sprey kutusuna elma sirkesi koyup sulandırarak yüz temizleyici tonik olarak da kullanabilirsiniz.

Hazımsızlığa iyi gelir: Küçük bir bardak ılık suya bir kaşık bal ve bir kaşık elma sirkesi karıştırıp akşam yemeğinden yarım saat önce için. Kan şekerini dengeler: Elma sirkesi şekerin kan dolaşımına karışmasını yavaşlatarak kan şekerini dengeler, glikoz seviyesini düşürür. Yatmadan önce iki kaşık almanız yeterli.

Sinüsleri rahatlatır: İçerdiği potasyum ve asetik asitle elma sirkesi tıkanıklığı giderir. Bir bardak suya bir kaşık elma sirkesi karıştırarak için.Selüliti azaltır: Elma sirkesinin faydaları arasında selülitte vardır. Bir kaşık elma sirkesine iki kaşık yağ ekleyerek selülit olan bölgeye nazikçe masaj yaparak selüliti azaltabilirsiniz.Okumaya devam etmek için fotoğrafa tıklayın. Bu haber www.diyetevi.com haberidir izinsiz kullanılamaz

Ve geldik elma sirkesinin en önemli faydasına: Gün boyu vücudunuzun yükünü çeken ayaklarınız akşam ılık suya dökeceğiniz elma sirkesi ile yenilenecektir. Vücutta biriken fazla su ve ödem ayaklarınızdan atılacak, bunun yanında vücuda zararlı toksinler de ayaklarınızdan çıkacak ve suda birikecektir. Ayakta oluşan mantar ve kötü kokulardan ayaklarınız arınacak sağlıklı ayaklara kavuşacaksınız.

Zayıflatan elma sirkesi karbonat karışımı için tıklayın

Yemekten önce 1 kaşık elma sirkesi içmek neye iyi gelir öğrenmek için tıklayın

Yatarken elma sirkesi içmenin faydası için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ