Doğal yollarla nasır ve siğillerden kurtulma yöntemi

Doğal yollarla nasır ve siğillerden kurtulma yöntemi

Doğal yollarla nasır ve siğillerden kurtulma yöntemi

Nasır ve siğiller ayaklarda çok sık görülür ve gün boyunca ayak sağlığına uygun olmayan topuklu ve konforsuz ayakkabılar, kundurular giymek zorunda kalan kişilerde çok daha sık görülür. Temelde sürtünmeyi ortadan kaldırma ve baskı kaynağını engellemek nasır ve siğillerin iyileşmesini sağlar fakat takdir edersiniz ki bu her zaman mümkün olmuyor. (İş hayatı ve geçim sıkıntısı) Ayrıca kendi kendine nasır ve siğillerin geçmesini beklemek tedavi süresini oldukça uzatır. Bu süre içinde kimse nasır ağrısına, siğil acısına katlanmak istemez. Nasır ve siğiller için doğal, evde hazırlayabileceğiniz hızlı ve basit çözümler arıyorsanız www.diyetevi.com ailesi olarak bu haberimiz tam size göre.

İşte ayaklarınızı hızlıca eski sağlığına kavuşturacak basit ve etkili ev yapımı ilaçlar.

Öncelikle bilmelisiniz ki nasırlı bölgenin yüksek oranda suya sahip olan nemlendirici ile tekrardan dokunun yumuşatılması lazım. Bunu da Aloe vera jeli ile yapmanızı öneriyoruz. Nasırlı bölgeye uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra ılık su ile durulayın. Eğer daha etkili sonuçlar elde etmek istiyorsanız Aloe vera jelini E vitamini yağı ile birlikte kullanabilirsiniz.

Bu iki maddenin karışımdan farklı olarak iltihabı önleyecek farklı bir karışım var. Her gün kullandığımız yeşil çay ya da siyah çay poşetlerini atmayın…. Bir tencerede 250ml suyu kaynattıktan sonra kenara alın ve bu çay poşetlerini içine atıp 5 dakika kadar bekletin. Oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

Bu faydalı sıvıyı bir pamuk yardımı ile nasır ve siğil olan bölgeye uygulayın. 15-30 dakika bekletin. Tamamen iyileşene kadar tedaviyi günde  bir kere uygulayın. Bu işlemden sonra Aloe vera ve E vitamini yağını ayağınıza sürebilirsiniz. İyileşme süresini hızlandırır ve izlerin yok olmasını sağlar. Unutmayın bu kremi sürünce hemen çorap giymeyin en az 30 dakika açık kalsın. Akşamları yatmadan 1 saat önce yapsanız olur.

Nasır ve siğil için diş macunu tedavisi nasıl yapılır?

İçerdiği bileşenler sayesinde (kabartma tozu ve nane gibi) diş macunu da ağrılı nasırlarınızı tedavi etmeye yardımcı olabilir. Ağrılı bölgeye biraz diş macunu sürün ve yaklaşık 2 saat kadar açık bırakın. Ilık su ile durulayın ve nemlendirici uygulayın. Bu işlemi bölge tamamen iyileşene kadar günde 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz. Not: Diş beyazlatmak için özel satılanları kullanmayın, sıradan basit diş macunlarını kullanın.

Nasır ve siğil için papatya çayı tedavisi nasıl yapılır?

Papatya çayı nasırların neden olduğu ağrı ve şişliği azaltacak özelliklere sahiptir. Hazırlanışı da oldukça kolaydır. Bir tutam papatya çayını suda kaynatın ve soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına geldiğinde pamuk ile ağrılı bölgeye uygulayın. 10-15 dakika bekletin ve tedaviyi sonuç alana kadar günde birkaç kez tekrarlayın.

Elma sirkesi ile nasırlardan kurtulma yöntemi için tıklayın

Zencefil ile nasır ve siğil tedavisi nasıl yapılır?

Zencefil tıpta doğal antibiyotik- doğal mikrop kırıcı olarak bilinir. Ağrıyı hafifletmede, iltihabı azaltmada ve enfeksiyonu önlemede kullanabilirsiniz.

Zencefil tozunun üzerine biraz su ekleyin ve kalın bir macun kıvamı elde edin. Nasırlı bölgeye sürün ve 10-15 dakika bekletin. Daha sonra su ile durulayın. Bu işlemi tedavi bitene kadar günde 2 kere tekrarlayın.

Eğer nasır ve siğil size aşırı acı veriyorsa ve içi iltihaplıysa aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

  1. Ellerinizi güzelce yıkayın
  2. Temiz ve kullanılmamış bir iğne alın
  3. Alkol ile temizleyin
  4. İltihaplı bölgeyi kenarından(tepesi kalındır delmesi zor olur) delin ve sıvının dışarı çıkmasını sağlayın.
  5. Bölgeyi sabunlu su ile yıkayın
  6. Biraz antiseptik uygulayın ve bandaj ile kapatın
  7. Her gün bandajı yenileyin
  8. Aşırı kirli irin ya da iltihap çıkmadığı sürece tekrar kabarcığı delmenize gerek yok.

Sağlıklı günler dileriz. Bu haberi paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu haber www.diyetevi.com sitesinin özel haberidir. Aktif link verilmeden kesinlikle kopyalanamaz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ