Karbonatın Ayaklardaki Mucizevi Etkisi

Karbonatın Ayaklardaki Mucizevi Etkisi

Kuru, sert ve çatlamış topuklar özellikle ayakkabılarımızın içinde rahatsız etmektedir.

Karbonat ile ayaklarınızı hem yumuşacık hem de rahatlamış olarak ucuz ama çok etkili bir yöntemdir. Özellikle bütün gün ayakta olanlar için bir kurtarıcı niteliğindedir.

Aynı zaman da ayaklarınıza pedikür yaparak ölü deriyi kaldırır.

Karbonatın Ayaklarınıza İnanılmaz Mucizesi

NASIL YAPILIR? 3 yemek kaşığı karbonat ile 4-5 litre sıcak suyu bir kap içerisinde karıştırınız. Karbonat eriyince ayaklarınızı içine koyun ve 15-20 dakika kadar bekletin. Çıkarttıktan sonra ise vazelin yada nemlendirici sürerek poşet ile ayaklarınızı sarınız. Ayrıca Nemlendirici yerine Wicks yada soğan koyarsanız iltihabı ve ağrılarınızı da atmış olursunuz.

Özellikle kadınlar da oluşan idrar yolu iltihabı tedavisinde de kalıcı çözüm üretir ve sabah kalktığımızda yumuşacık ve rahatlamış ayaklara sahip olacaksınız.

Eğer sürekli elinizin altında bulunması gereken ürünlerin bir listesini yapacak olursanız, listenin en başında karbonat gelir. Hem çok yönlü hem de her yerde bulunabilen bir ürün olan karbonat, böceklerden kurtulmaktan kişisel hijyene evinizin her köşesinde hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Sodyum bikarbonat, suda hemen çözülen (özellikle de sıcak suda), tuzlu ve asidik tada sahip beyaz bir tozdur. Toksik değildir, sindirmenizde zarar yoktur ve ayrıca cilt alerjilerine de neden olmaz. Ancak, gözünüze kaçtığı takdirde tahriş edebilir. Karbonatı nasıl farklı şekillerde kullanabileceğinizi mi öğrenmek istiyorsunuz? Okumaya devam etmek için tıklayın!

Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır

Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır, Yüz bölgesi insanların  güzel görünmeleri için en önemli olan bir bölgedir. Yüzün kişilere güzel bir görünüm katmasından dolayıdır ki biz insanlar yüz bakımına çok önem gösteririz. Özellikle bayanlarda yüz temizliği çok önemsenir. Bayanlar estetik güzelliğe dikkat ettiklerinden dolayı yüzde oluşmakta olan lekeleri, sivilceleri gidermek için bazı doğal ilaçlar yada kimyasal olan ilaçlar kullanılırlar. Tabi bu sayede fayda sağlanır fakat yüz temizliğinin tamamı ile düzene kavuşturulması bayağı bir zaman alır. Karbonatla yüz temizliği önemli olan bir yöntem olarak bilinmektedir.  HABER İLGİNİZİ ÇEKTİYSE okumaya devam etmek için tıklayın

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ