Kaşlarınızı gürleştiren soğan suyu kürü

Kaşlarınızı gürleştiren soğan suyu kürü

İnce kaç modası son üç yıldır popülerliğini yitirmiş ve yerini daha doğal görünen kalın ve gür kaşlara bırakmıştır. Ancak daha önceden kalem gibi kaş modasına uygun kaş aldıranlar için bu modayı yaşamak pek kolay değildir çünkü kaşlarımızın çabuk küsen bir yapısı vardır. Bu nedenle de aldıkça biter. İşte buna çözüm olarak kaşları çeşitli nedenlerle dökülen ya da yapısal olarak ince olan kişiler için çok fazla para harcamadan doğal ama kesin sonuç veren soğan kürü formülü.

Kaşlarınızı gürleştiren soğan suyu kürü

Soğan suyu içinde bulundurduğu etken madde sayesinde sadece kaşlarda değil saç, kaş, kirpik ve diğer tüylerde hızlı uzatma ve parlaklaştırma etkisine sahiptir.

Kullanımı da son derece basit bir yöntemdir. Eğer gözleriniz yanmıyorsa küçük bir soğanı ortadan ikiye bölüp kaşlarınıza masaj yapar gibi sürebilirsiniz. Ya da soğanı doğrayıp elinizle suyunu sıkıp çıkararak sadece soğan suyunu kaşlarınıza sürüp beş dakika ovalayın sonra ılık suyla durulayabilirsiniz.

Kirpik ve Kaş Uzatan Serum Yapımı

Kaş kirpik uzatan alternatif yöntemler

*Süt

Süt kolajen üretimini teşvik etmesi nedeniyle saç ve kaşlarda oldukça etkilidir. Sütü kaşlarınıza her gün uygulayabilirsiniz. Küçük bir makyaj pamuğu ya da kulak çubuğunu süte batırıp kaşlarınıza sürün ve sütü kurumaya bırakın, daha sonra bol su ile durulayın.

*Yumurta

Yumurtanın sarısında kaşlarınızı güçlendirecek çok zengin vitamin ve proteinler bulunur. Ancak akını değil sadece sarısını uygulamalısınız. Bir yumurtanın sarısını bir kasede güzelce çırpın ve kaşlarınıza sürün. Kurumaya bırakın. 15-20 dakika sonra bol su ile durulayın. Bu uygulamanın sonuç vermesi için iki günde bir tekrar edin.

*Besleyici yağlar kullanın

Hindistan cevizi yağı, çay ağacı yağı, lavanta ve zeytin yağı kaşlarınızı gürleştirmek için kullanabileceğiniz oldukça faydalı uçucu yağlar arasındadır. Dilerseniz bunları tek tek kullanabilir dilerseniz bir şişeye azar azar ekleyip kendi karışımınızı elde edebilirsiniz. Yalnız bu yağları kullanmadan önce alerjik reaksiyonunuz olup olmadığı test etmeli ufak bir yerde bir tanesini sürüp denemelisiniz.

*Vazelin

Vazelinin de yağlı olması bakımından kaşlarınızı besleyici ve gür gösterici bir etkisi vardır. Diğer yağlarla birlikte bir rimel fırçası yardımıyla vazelini de kaşlarınıza uygulayabilirsiniz.

loading...
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ